• Na Święta dla kobiety | Zobacz
  • Na Święta dla mężczyzny | Zobacz
  • Darmowa dostawa i zwrot od 299 zł
  • Wygodny zwrot do 30 dni
Zamknij close

Uzyskaj perfekcyjnie dopasowany biustonosz w 6 krokach!

Kiedy Twój biustonosz jest dobrze dopasowany czujesz się komfortowo - stoisz z bardziej wyprostowaną sylwetką, Twoja sylwetka wygląda lepiej, a ubrania lepiej na Tobie leżą.
 
Aż 80% podtrzymania w biustonoszu stanowi dolna część biustonosz okalająca Twoje ciało, następnie tylko 10% to ramiączka oraz kolejne 10% miseczki, dlatego tak ważny jest dobrze dobrany obwód biustonosza.
 
Jeśli zastanawiasz się, że jak dobrać biustonosz, pamiętaj, że rozmiar Twojego biustu będzie się zmieniał na przestrzeni czasu. Z tego względu polecamy profesjonalne dopasowanie biustonosza co sześć miesięcy.
Jak dopasować biustonosz? Po ustaleniu rozmiaru, aby uzyskać perfekcyjne dopasowanie podążaj za poniższymi poradami:

Pierwszy krok

1. Załóż Swój biustonosz

Pochyl się i delikatnie potrząśnij ramionami, tak aby Twój biust mógł się dokładnie wpasować w miseczki biustonosza. Wyprostuj się i zapnij stanik. Upewnij się, że tylna część biustonosza (z zapięciem) jest perfekcyjnie pozioma dookoła Twojego ciała.

 


 
 

Drugi krok2. Sprawdź tylną część biustonosza

Kobiety, które chcą wiedzieć jak dobrać biustonosz muszą mieć na uwadze, że tylna część biustonosza, znajdująca się na plecach jest jego najważniejszym elementem. Odpowiedni rozmiar tej części sprawi, że biustonosz będzie bardzo dobrze dopasowywał się z każdej strony Twojej klatki piersiowej, unosząc biust. Żeby zapewnić wystarczające wsparcie dla biustu część znajdująca się na plecach musi być całkowicie prosta (pozioma) wokół całego Twojego ciała. 

Trzeci krok3. Wyreguluj ramiączka

Bardzo mało kobiet ma dokładnie dwie piersi dokładnie w takim samym rozmiarze. Właśnie z tego powodu, każde z ramiączek należy regulować osobno, dzięki temu każda z piersi będzie miała odpowiednie podparcie i biust będzie symetryczny. Upewnij się, że ramiączka nie są luźne i dopasuj je tak żebyś odczuwała jak największy komfort. Nie jest koniecznie mocne naciąganie ramiączek, ponieważ poprawnie dostosowane stanowią tylko 10% perfekcyjnego wsparcia dla biustu.


 

Czwarty krok4. Sprawdź jak biustonosz leży na mostku

Kawałek materiału łączący obie miseczki biustonosza musi leżeć na mostku i powinien być dopasowany tak, abyś odczuwała jak największy komfort. Jeżeli połączenie "pływa" pomiędzy piersiami to oznacza, że nosisz źle dopasowany rozmiar.

 

 

 

Piąty krok5. Sprawdź jak leżą fiszbiny

Odpowiadając na pytanie jak dobrać biustonosz, nie można pominąć kwestii ułożenia fiszbin. W momencie kiedy zakładasz i zapinasz biustonosz fiszbiny powinny delikatnie i dokładnie przylegać dookoła Twojego biustu. Czujesz, że fiszbiny zaraz pod pachami Cię uwierają? Niestety oznacza to, że masz za duży rozmiar. Czujesz, że fiszbiny uwierają Cię w piersi? Oznacza to, że biustonosz jest za mały.

 

 

 

Szósty krok6. Sprawdź jak układają się miseczki

Sprawdź czy górna krawędź miseczek w biustonoszu nie odznacza się na Twoim biuście lub czy nie ma przerwy między biustem, a miseczką. Krawędź powinna być delikatnym, gładkim przejściem między biustem, a materiałem biustonosza. Warto również sprawdzić czy materiał stanika nigdzie się nie pomarszczył, a także czy sutki dobrze wpasowują się w najgłębszą część miseczki.

Świetnie! Jeżeli zastanawiałaś się jak dopasować biustonosz to teraz Twój biustonosz będzie leżał idealnie. Ta instrukcja w połączeniu z poprawnym zmierzeniem obwodu w biuście i pod biustem da Tobie 100% pewność, że Twój biustonosz jest perfekcyjnie dopasowany do biustu, a Ty będziesz się mogła poczuć doskonale!


Chętnie Ci pomożemy!
Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy, napisz na adres: salon@bodylook.pl. Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą.

Otrzymaj 15% rabatu na pierwsze zakupy

Rabat jest ważny dla jednego zakupu i nie dotyczy wyprzedaży. Obowiązuje dla zakupów powyżej 500 zł.

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Pomożemy Ci w wyborze.
Skontaktuj się z nami.
Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Kurierem lub do Paczkomatu
dla zamówień od 299 zł.
Darmowy zwrot do 30 dni

Darmowy zwrot do 30 dni

Zamówienia od 299 zł.
Dla klientów Friends Club.
Rodzinna firma

Rodzinna firma

Jesteśmy polską, dwupokoleniową
firmą rodzinną z Poznania.