• Powitanie wiosny -20% | Zobacz
  • Darmowa dostawa i zwrot od 299 zł
  • Wygodny zwrot do 30 dni
Zamknij close

Bardotka i balkonetka - biustonosz do zadań specjalnychBardotka czy balkonetka? 


Teoretycznie, to dokładnie ten sam biustonosz. Jeśli chodzi o niuanse, to bardotka jest rodzajem balkonetki. Skąd wzięła się bardotka? Jest to rodzaj biustonosza wykreowany przez ikonę francuskiego kina z lat 60-tych piękną Brigitte Bardot, która w czasach swojej świetności słynęła ze śmiałych i zmysłowych kreacji, maksymalnie odsłaniających i eksponujących górną część biustu. Szczególnie pamiętną chwilą w filmie „I Bóg stworzył kobietę” Rogera Vadima jest erotyczna scena tańca na stole zagrana przez tą aktorkę. Tam zaistniała jako gwiazda – i tej scenie zawdzięczamy biustonosz o nazwie bardotka. 

Czym charakteryzuje się nasza balkonetka/bardotka? 


Prostym krojem miseczek, które układają się równolegle do podstawy stanika. Mostek, czyli część pomiędzy miseczkami, musi być dość wysoki, szeroki, bo w ten sposób daje stabilność i dobre podtrzymanie. Miseczki balkonetki są często wyposażone w kieszonki na komfortowe wkładki modelujące biust, które efektywnie unoszą do góry i pięknie zbierają do dekoltu. Najczęściej są one wymienne.

Balkonetka nie musi być biustonoszem usztywnianym – piękne optyczne podniesienie zapewnia pionowe cięcie miseczki. Dlatego biustonosz miękki z delikatnej koronki bądź gipury również zjawiskowo podnosi i zbiera do dekoltu, na przykład w przypadku noszenia mocno odkrytej sukienki. 

Bardotka czy balkonetka to ten sam biustonosz, ale w dzisiejszych czasach ten typ biustonosza może również nosić nazwę strapless – czyli biustonosz bez ramiączek. To również rodzaj balkonetki. Jest to biustonosz najbardziej poszukiwany do sukienek i kreacji wieczorowych z odkrytymi ramionami.

Dla kogo biustonosz balkonetka? 


Dla piersi niesfornych, rozchodzących się na boki – głównym jej zadaniem jest zebrać je razem, unieść do dekoltu oraz uformować w pożądany kształt. To biustonosz do zadań specjalnych. Świetnie nadaje się na specjalne okazje, ale doskonale sprawdzi się również na co dzień.

Sprawdź ofertę balkonetek w BODYLOOK premium lingerie
Profesjonalne doradztwo

Profesjonalne doradztwo

Pomożemy Ci w wyborze.
Skontaktuj się z nami.
Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Kurierem lub do Paczkomatu
dla zamówień od 299 zł.
Darmowy zwrot do 30 dni

Darmowy zwrot do 30 dni

Zamówienia od 299 zł.
Dla klientów Friends Club.
Rodzinna firma

Rodzinna firma

Jesteśmy polską, dwupokoleniową
firmą rodzinną z Poznania.